Nasze sale lekcyjne i korytarze już od kilku dni przybierały biało - czerwonych kolorów. Liczne konkursy o tematyce niepodległościowej oraz wiele innych atrakcji, które przygotowała Pani Dorota Kowalczyk wraz z całym gronem pedagogicznym spowodowały, iż tego dnia nie mógł się doczekać każdy pracownik i uczeń szkoły. W końcu nadszedł ten dzień - 09.11.2018 r., chwilę przed godziną 9. klasy zaczęły się zbierać przy swoich stanowiskach z wypiekami patriotycznymi. Dzieci ubrane galowo z akcentami narodowościowymi wypełniły cały korytarz kolorem białym i czerwonym. Kilka osób przyszło również w przebraniach z epoki niepodległościowej oraz w strojach upodabniających do znanych postaci z tego okresu. Był m.in. Kościuszko, Dąbrowski, Haller, Wybicki czy Sapieha. Brawo! Kolejną atrakcją tego dnia był "Polonez" na sto par. Taniec na boisku szkolnym wyszedł rewelacyjnie. Od godziny 10.30 zebraliśmy się na festiwalu pieśni i poezji patriotycznej. Były pięknie recytowane wiersze oraz dumnie śpiewane pieśni narodowe. Nie zabrakło oczywiście hymnu. Równo o godzinie 11.11 przystąpiliśmy do bicia rekordu we wspólnym odśpiewaniu hymnu Rzeczypospolitej Polski. Po hymnie przenieśliśmy się ponownie na boisko szkolne, na którym to przystąpiliśmy do kolejnej atrakcji - "Sztafeta 1918" przygotowanej przez katedrę wychowania fizycznego naszej szkoły. Radości i zabawy nie było końca. Po emocjach sportowych na zakończenie festynu każdy uczestnik został poczęstowany przepyszną żołnierską grochówką. Dziękujemy wszystkim za niezapomniane chwile i zapraszamy do galerii zdjęć (która będzie aktualizowana)