Świetlica - Szkoła Podstawowa nr 61 im. Józefa Wybickiego

Poznajmy się!

Karolina Karpińska

Karolina Karpińska – koordynator i wychowawca świetlicy. Przepada za prowadzeniem kreatywnych prac plastycznych i zajęć sportowych. Aktywnie spędza wolny czas. Lubi pomagać innym. Jej pasją jest sport oraz zwierzęta, w szczególności te egzotyczne.

Barbara Szura

Barbara Szura – wychowawca świetlicy, logopeda. Oprócz zajęć w świetlicy prowadzi też rewalidację logopedyczną. W świetlicy lubi robić zajęcia plastyczne i czytelnicze. Nigdy nie opuszcza jej dobry humor. Lubi gry planszowe i śpiewanie.

Wiktoria Stypka

Wiktoria Stypka - jej pasją od zawsze jest piłka nożna oraz szeroko pojęta kultura fizyczna. Jest studentką AWFiS oraz trenerką piłki nożnej. Wolny czas lubi spędzać na boisku lub przy dobrej książce. Zachęca dzieci do podejmowania aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Patrycja Kalinowska

Patrycja
Kalinowska - Całe swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała w przedszkolach, gdzie poznawała różne metody nauczania - najczęściej poprzez zabawę.  Zależy jej na tym, żeby towarzyszyć dzieciom w rozwoju zamiast stawać im na drodze.

Świetlica Szkolna przy Szkole Podstawowej nr 61 jest miejscem, gdzie zapewniamy dzieciom opiekę̨ zarówno przed, jak i po zajęciach lekcyjnych. Wspieramy wszechstronny rozwój dzieci, pomagamy im w nauce i odrabianiu prac domowych, zapewniamy mądrą rozrywkę̨ i możliwość́ rozwijania ich talentów i zainteresowań́.

Świetlica pracuje w godzinach 6:30-17:00 (z wyłączeniem czasu, kiedy dzieci są̨ na lekcjach). Dzieci w świetlicy są̨ podzielone na grupy (Pierwszaki, Drugoklasiści, Trzecioklasiści). Każdą grupą opiekuje się̨ inny wychowawca.

Podczas pobytu w świetlicy dzieci uczestniczą̨ w różnorodnych zajęciach – plastycznych, sportowych, muzycznych, czytelniczych, ruchowych, a niekiedy nawet kulinarnych. Dzieci mogą̨ również̇ bawić́ się̨ oraz odrabiać́ prace domowe, w razie potrzeby korzystając z pomocy wychowawców. Korzystamy z infrastruktury szkolnej – placu zabaw, boiska, sali gimnastycznej, terenów zielonych przy szkole, Szkolnej Akademii Gotowania. W wydzielonym miejscu dla dzieci dostępna jest „strefa ciszy” z miejscem do cichej pracy i zabawy. W Świetlicy organizujemy konkursy, w których dzieci mogą̨ wykazać́ się̨ kreatywnością̨ i umiejętnościami plastycznymi. Wspólnie obchodzimy też dni tematyczne, takie jak np. Dzień Kropki czy Dzień́ Matematyki, a także organizujemy imprezy okolicznościowe dla naszych Świetliczaków – zabawa andrzejkowa, zabawa karnawałowa.

Co roku w okresie świątecznym organizujemy także Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym  sprzedawane są̨ ozdoby i kartki świąteczne, wykonane przez dzieci i wychowawców.

Nasi wychowawcy dbają̨ o to, by każde dziecko czuło się w świetlicy dobrze i bezpiecznie. Pomagamy dzieciom w rozwiazywaniu konfliktów rówieśniczych, współpracujemy z wychowawcami poszczególnych klas, a także – w razie potrzeby – z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Wdrażamy dzieci do przestrzegania norm społecznych i zasad fair play, traktowania innych z szacunkiem, edukujemy w zakresie bezpieczeństwa, promujemy zachowania prozdrowotne i proekologiczne.

Dokumenty dla rodziców, których dzieci uczęszczają na świetlicę szkolną:

• Wniosek wersja wrzesień pobierz
  • Wniosek na czas oczekiwania na zajęcia dodatkowe pobierz
  • Oświadczenie wersja wrzesień pobierz
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych pobierz
  • Instrukcja wypełniania pobierz
  • Regulamin pobierz