Jak zalogować się do KATALOGU BIBLIOTEKI?

Aby móc zalogować się na swoje konto w katalogu, musisz najpierw podać swój adres e-mail osobie pracującej w bibliotece. Mail ten będzie Twoim loginem. Potem trzeba zalogować się lub ustawić swoje hasło zgodnie ze wskazówkami przesłanymi przez panią bibliotekarkę.

Jak zmienić login?

Loginu (adresu mailowego) przypisanego do konta bibliotecznego nie można zmienić samodzielnie. Musisz podać nowy adres e-mail, którym chcesz się logować osobie pracującej w bibliotece. Po zmianie maila przez bibliotekę ustaw nowe hasło tak jak poprzednio.

Profil użytkownika

„Twoje konto” zawiera wszystkie dane dotyczące Twojego konta bibliotecznego. Informacje te są dostępne po zalogowaniu się.
„Twoje konto” zawiera następujące karty:

  • Profil – czyli Twoje podstawowe dane.
  • Wypożyczenia – Twoje aktualne wypożyczenia.
  • Zaległości – lista Twoich zaległych tytułów.
  • Rezerwacje – lista zarezerwowanych przez Ciebie tytułów.
  • Historia wypożyczeń – lista wszystkich wypożyczanych przez Ciebie tytułów.

Rezerwacje

Rezerwacji podlega egzemplarz wybranego tytułu. Aby wykonać rezerwację musisz zalogować się, wyszukać interesujący Cię tytuł, a następnie przejść do listy egzemplarzy gdzie widoczny jest przycisk „Rezerwuj”. Rezerwacja jest możliwa tylko wtedy, gdy wybrany egzemplarz jest dostępny. Status Twojej rezerwacji, jak i termin jej wygaśnięcia będzie widoczny w Twoim koncie.