Świetlica - Szkoła Podstawowa nr 61 im. Józefa Wybickiego

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11
Szkoła Podstawowa nr 61
Przedszkole nr 20

Poznajmy się!

Karolina Karpińska
Karolina Karpińska – koordynator i wychowawca świetlicy. Przepada za prowadzeniem kreatywnych prac plastycznych i zajęć sportowych. Aktywnie spędza wolny czas. Lubi pomagać innym. Jej pasją jest sport oraz zwierzęta, w szczególności te egzotyczne.Barbara SzuraBarbara Szura – wychowawca świetlicy, logopeda. Oprócz zajęć w świetlicy prowadzi też rewalidację logopedyczną. W świetlicy lubi robić zajęcia plastyczne i czytelnicze. Nigdy nie opuszcza jej dobry humor. Lubi gry planszowe i śpiewanie.

Agnieszka Kuczyńska


Agnieszka Kuczyńska - wychowawca świetlicy i trener piłki nożnej. Jej pasją jest sport, a o piłce nożnej mogłaby rozmawiać całymi godzinami. W wolnym czasie podróżuje i fotografuje. Nie potrafi usiedzieć w miejscu i dba o zaspokajanie potrzeb ruchowych dzieci.


Patrycja KalinowskaPatrycja 
Kalinowska - Całe swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała w przedszkolach, gdzie poznawała różne metody nauczania - najczęściej poprzez zabawę.  Zależy jej na tym, żeby towarzyszyć dzieciom w rozwoju zamiast stawać im na drodze.


Paweł RutkowskiPaweł Rutkowski - Wychowawca świetlicy. Jego pasją życiową jest pływanie i zarażanie nią innych ludzi. Absolwent AWFiS w Gdańsku i trener pływania. Lubi poprawiać humor innym osobom i przekazywać pozytywną energię.


  Jakub Wodyk

Jakub Wodyk - nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca świetlicy. Jego pasją jest sport, a w szczególności windsurfing i kajakarstwo. W wolnym czasie lubi czytać literaturę piękną oraz tworzyć muzykę klasyczną. Kocha pracę z dziećmi i uwielbia zarażać ich pasją do sportu.
Świetlica Szkolna przy Szkole Podstawowej nr 61 jest miejscem, gdzie zapewniamy dzieciom opiekę̨ zarówno przed, jak i po zajęciach lekcyjnych. Wspieramy wszechstronny rozwój dzieci, pomagamy im w nauce i odrabianiu prac domowych, zapewniamy mądrą rozrywkę̨ i możliwość́ rozwijania ich talentów i zainteresowań́.

Świetlica pracuje w godzinach 6:30-17:00 (z wyłączeniem czasu, kiedy dzieci są̨ na lekcjach). Dzieci w świetlicy są̨ podzielone na grupy (Pierwszaki, Drugoklasiści, Trzecioklasiści). Każdą grupą opiekuje się̨ inny wychowawca.

Podczas pobytu w świetlicy dzieci uczestniczą̨ w różnorodnych zajęciach – plastycznych, sportowych, muzycznych, czytelniczych, ruchowych, a niekiedy nawet kulinarnych. Dzieci mogą̨ również̇ bawić́ się̨ oraz odrabiać́ prace domowe, w razie potrzeby korzystając z pomocy wychowawców. Korzystamy z infrastruktury szkolnej – placu zabaw, boiska, sali gimnastycznej, terenów zielonych przy szkole, Szkolnej Akademii Gotowania. W wydzielonym miejscu dla dzieci dostępna jest „strefa ciszy” z miejscem do cichej pracy i zabawy. W Świetlicy organizujemy konkursy, w których dzieci mogą̨ wykazać́ się̨ kreatywnością̨ i umiejętnościami plastycznymi. Wspólnie obchodzimy też dni tematyczne, takie jak np. Dzień Kropki czy Dzień́ Matematyki, a także organizujemy imprezy okolicznościowe dla naszych Świetliczaków – zabawa andrzejkowa, zabawa karnawałowa.

Co roku w okresie świątecznym organizujemy także Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym  sprzedawane są̨ ozdoby i kartki świąteczne, wykonane przez dzieci i wychowawców.

Nasi wychowawcy dbają̨ o to, by każde dziecko czuło się w świetlicy dobrze i bezpiecznie. Pomagamy dzieciom w rozwiazywaniu konfliktów rówieśniczych, współpracujemy z wychowawcami poszczególnych klas, a także – w razie potrzeby – z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Wdrażamy dzieci do przestrzegania norm społecznych i zasad fair play, traktowania innych z szacunkiem, edukujemy w zakresie bezpieczeństwa, promujemy zachowania prozdrowotne i proekologiczne.

Dokumenty dla rodziców, których dzieci uczęszczają na świetlicę szkolną:

powrót do góry