Terapia pedagogiczna inaczej zajęcia korekcyjno- kompensacyjne to zajęcia, których celem jest pomoc dziecku w pokonaniu trudności w nauce. Zajęcia te mają na celu usprawnianie zaburzonych funkcji oraz wyrównywanie braków edukacyjnych dziecka, stąd często nazywane są zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi.

Zajęcia przeznaczone są dla:

• Dla dzieci z dysleksją i dysortografią.
  • Dla dzieci z problemami w zakresie spostrzegania wzorkowego, czyli z zaburzeniami percepcji wzrokowej.
  • Dla dzieci z zaburzeniami koordynacji wzrokowo-ruchowej.
  • Dla dzieci z problemami w zakresie spostrzegania słuchowego, czyli z zaburzeniami percepcji słuchowej.
  • Dla dzieci, które mają trudność w czytaniu, zarówno jeśli chodzi o płynność czytania, jak i rozumienie.
  • Dla dzieci, dla których stosowanie zasad ortografii podczas pisania jest utrapieniem.
  • Dla dzieci z problemami z koncentracją uwagi.
  • Dla dzieci, dla których nauka stanowi wyzwanie.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w takiej formie zajęć. Uczą się poprzez zabawę. Dzięki wykorzystywaniu przez nauczycieli różnorodnych pomocy dydaktycznych nauka jest bardzo przyjemna. Sala wyposażona w przykładowe pomoce dydaktyczne oraz pomoce do planu daltońskiego zawieszone na ścianie.