„Hurra - jedziemy na Azory szkolić się, poznawać nowych ludzi, odwiedzać niezwykłe miejsca”. Z takim pozytywnym nastawieniem w dniach 9.07.2021 – 15.07.2021 p. Ania Adamczyk i p. Iwona Pojmaj  brały udział w szkoleniu „ Kreatywne metody w edukacji uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych”, które odbywało się w stolicy wyspy Terceira – Angra de Heroismo.

Każdego dnia poznawałyśmy nowe, kreatywne ćwiczenia,doskonaliłyśmy techniki pracy, by po powrocie do szkoły dzielić się wiedzą z nauczycielami i wykorzystywać ją w praktyce. W szkoleniu brali udział nauczyciele z Hiszpanii, Francji, Włoch, Węgier, Łotwy, Słowacji, Rumunii. Miałyśmy okazję do wymiany doświadczeń, doskonalenia umiejętności porozumiewania się językiem angielskim. Był też czas na poznawanie niezwykle malowniczych zakątków wyspy, zwiedzanie tajemniczych miejsc ( ach to przepiękne wnętrze wulkanu), próbowanie nowych smaków, długie wędrówki, fotografowanie. To była niesamowita przygoda.