Edukacja przedszkolna - Szkoła Podstawowa nr 61 im. Józefa Wybickiego

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11
Szkoła Podstawowa nr 61
Przedszkole nr 20

Poznajmy się!

Daria Kęprowska


Daria Kęprowska - wychowawca oddziału przedszkolnego. Jej pasją jest malowanie oraz lepienie z gliny. W swojej pracy stawia na rozwijanie kreatywnego myślenia, naukę poprzez przeprowadzanie eksperymentów oraz doskonalenie zdolności manualnych.
Karolina Fronczak


Karolina Fronczak -  wychowawca oddziału przedszkolnego. Podczas zajęć stawia na kreatywność i rozwijanie zdolności manualnych. Stara się dostrzec indywidualizm każdego dziecka i dostosowywać zajęcia do każdego z nich. Jej pasją jest animacja i organizacja urodzin oraz robienie dekoracji i prac plastycznych.
Karolina MiaraKarolina Miara - nauczyciel specjalista w oddziale przedszkolnym. W swojej pracy na pierwszym miejscu stawia potrzeby dziecka. Patrzy na dziecko holistycznie, starając się na każdy kroku dążyć do wszechstronnego rozwoju dziecka uwzględniając jego możliwości. W czasie wolnym lubi spędzać czas ze zwierzętami, czytać książki oraz fotografować.


Dziecko uczęszczając do zerówki w Szkole Podstawowej nr 61 w Gdańsku przebywa w grupie rówieśników, dzięki niej uczy się prawidłowych zachowań społecznych, poznaje zasady dobrego wychowania czy uczy się samodzielności. Wiedza jaką zaczyna zdobywać będzie owocowała w późniejszym jego życiu.

Zerówka funkcjonuje w godzinach od 7.00 do 17.00. Dzieci spędzając czas w szkole korzystają z bogatej infrastruktury szkoły: sala gimnastyczna, biblioteka szkolna, akademia gotowania.

Dzieci rozwijają swoje umiejętności poprzez wykorzystanie przez nauczycieli elementów edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej zdobywają wiedzę, która będzie potem owocować w późniejszej przygodzie szkolnej. Uczniowie zerówki uczą się przez zabawę, wspólne burze mózgów oraz eksperymenty m.in. takie jak „Wędrująca woda” „Dlaczego mydło myje ręce?”, „farbowanie chusteczki higienicznej”. Wszystkie zajęcia planowane są tak, aby każdy uczeń mógł rozwijać się indywidualnie. W Zerówce bardzo ważny jest kontakt dzieci z przyrodą. Dlatego często wychodzimy na zielone tereny wokół szkoły, gdzie udaje nam się na świeżym powietrzy m.in. posłuchać interesujących fragmentów książek, czy zjeść śniadanie w stylu piknikowym.

W roku szkolnym 2020/2021 sala w której zajęcia mają uczniowie zerówki przeszła gruntowny remont. Została odmalowana i wyposażona w nowe meble i zabawki. W naszej sali znalazło się także miejsce dla kącika do relaksacji, gdzie każdy uczeń będzie mógł pójść i się wyciszyć lub pobyć sam przez chwilę.

Od nowego roku szkolnego wprowadzona zostanie praca Planem Daltońskim. Zakłada on, że rozwój dziecka jest indywidualny, dlatego tempo pracy musi być dostosowane indywidualne do ucznia. Dzieci zdobędą nowe umiejętności takie jak: odpowiedzialność, samodzielność w działaniu oraz współpraca z innymi.

powrót do góry